REGULAMIN ZAJĘĆ PROWADZONYCH W PROGRESIK
KREATYWNE CENTRUM ROZWOJU DZIECK A .HAJDON

I. WARUNKI UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH

  1. Niniejszy Regulamin (dalej: „Regulamin”) określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w zajęciach dla dzieci organizowanych przez Usługi Psychologiczno – Pedagogiczne Agnieszka Hajdon z siedzibą w: ul. Gawrzyłowska 77H, 39-200 Dębica, NIP: 8722202237 (dalej: „Organizator”).
  2. Zajęcia odbywają się przy ul. Gawrzyłowskiej 69A, 39-200 Dębica.
  3. Warunkiem udziału w zajęciach jest zapoznanie się rodzica/opiekuna prawnego z Regulaminem, potwierdzone podpisem rodzica/opiekuna prawnego oraz uiszczenie opłaty za zajęcia zgodnie z informacjami zawartymi na stronie internetowej www.progresik.com.
  4. Organizator prowadzi następujące typy zajęć:
    a) zajęcia grupowe zamknięte – dla możliwości udziału w takich zajęciach konieczne jest podpisanie umowy z Organizatorem na określony czas. Przed podpisaniem umowy rodzic/opiekun prawny może skorzystać z jednorazowego, odpłatnego udziału w zajęciach. a następnie może wykupić jednorazowo karnet miesięczny na zajęcia. Po tym czasie, aby w dalszym ciągu korzystać z zajęć należy podpisać z Organizatorem umowę;
    b) zajęcia grupowe otwarte – z tych zajęć można korzystać jednorazowo, nie zachodzi konieczność zawarcia umowy;
    c) zajęcia indywidualne – zajęcia, podczas których prowadzący pracuje z jednym dzieckiem, a plan pracy jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i predyspozycji dziecka korzystającego z zajęć. Dla możliwości udziału w takich zajęciach konieczne jest podpisanie umowy po pierwszych odpłatnych zajęciach próbnych;
    d) zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) – odbywające się na zasadach opisanych w rozdziale II. Regulaminu;
    e) organizacja przyjęcia urodzinowego – odbywająca się na zasadach opisanych w rozdziale III. Regulaminu;
    f) zajęcia półkolonii – odbywające się na zasadach opisanych w rozdziale IV. Regulaminu;
    g) kursy i szkolenia dla rodziców/opiekunów prawnych – odbywające się na zasadach opisanych w rozdziale V. Regulaminu.
  5. Zapisy (rezerwacje) na zajęcia odbywają się, w następujący sposób:
    a) zajęcia otwarte – zapisy odbywają się za pośrednictwem zakładki “Harmonogram zajęć”, na zajęcia te należy zapisać się każdorazowo, aby wziąć w nich udział, wyjątek stanowi sytuacja, kiedy rodzic/opiekun prawny kupuje karnet na określoną ilość zajęć, wtedy na te zajęcia nie musi się zapisywać, wykupienie karnetu jest równoznaczne z zapisem na zajęcia;
    b) zajęcia zamknięte - zapisy odbywają się za pośrednictwem zakładki “Harmonogram zajęć”, należy zapisać się na pierwsze zajęcia próbne, po podpisaniu umowy zapisy nie obowiązują, podpisanie umowy jest równoznaczne z zapisem na zajęcia na określony w umowie czas;
    c) zajęcia indywidualne - zapisy odbywają się za pośrednictwem zakładki “Zajęcia indywidualne”, należy zapisać się na pierwsze zajęcia próbne, po podpisaniu umowy zapisy nie obowiązują, podpisanie umowy jest równoznaczne z zapisem na zajęcia na określony w umowie czas. Ponadto na pierwsze zajęcia próbne można zapisać się w recepcji, telefonicznie pod nr telefonu: +48 737 169 451 lub +48 789 584 562;
    d) zajęcia Treningu Umiejętności Społeczych – należy zgłosić chęć uczestnictwa w zajęciach w recepcji, telefonicznie pod nr tel. +48 737 169 451 lub +48 789 584 562 bądż mailowo na adres: kontakt@progresik.com;
    e) przyjęcie urodzinowe – należy zarezerwować termin przez stronę internetową www.progresik.com za pośrednictwem zakładki “Urodziny”, w recepcji, telefonicznie pod nr telefonu: +48 737 169 451 lub +48 789 584 562, bądź mailowo na adres: kontakt@progresik.com;
    f) zajęcia półkolonii – odbywają się przez stronę internetową za pośrednictwem zakładki “Harmonogram zajęć”, w recepcji, telefonicznie pod nr telefonu:+48 737 169 451 lub +48 789 584 562bądź mailowo na adres: kontakt@progresik.com;
    g) kursy i szkolenia dla rodziców/opiekunów prawnych - zapisy odbywają się przez stronę internetową www.progresik.com za pośrednictwem zakładki “Harmonogram zajęć”, należy zapisać się na pierwsze zajęcia, po podpisaniu umowy zapisy nie obowiązują, podpisanie umowy jest równoznaczne z zapisem na zajęcia na określony w umowie czas.
  6. Zajęcia grupowe odbywają się w kilku lub kilkunastu osobowych grupach, natomiast zajęcia indywidualne polegają na pracy prowadzącego z dzieckiem.
  7. Zajęcia grupowe mają ustalony dzień i godzinę spotkań, zgodnie z harmonogramem obowiązującym na dany miesiąc zamieszczonym w zakładce „Harmonogram zajęć” na stronie www.progresik.com.
  8. Termin zajęć indywidualnych jest ustalany przez prowadzącego z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka lub poprzez rezerwację miejsca poprzez zakładkę “Harmonogram zajęć” umieszczoną na stronie internetowej www.progresik.com. Rezerwacja miejsca na zajęcia indywidualne powinna być dokonywana najpóźniej na 24 godziny przed terminem zajęć, jeżeli natomiast została dokonana później zajęcia odbędą się w kolejnym tygodniu, tego samego dnia tygodnia i o tej samej godzinie.
  9. Zakres oddziaływań, intensywność oraz dobór metod stosowanych podczas zajęć dostosowane są do potrzeb i możliwości rozwojowych grupy oraz aktualnej kondycji psychofizycznej uczestników oraz są omawiane z rodzicami/opiekunami prawnymi.
  10. Czas trwania zajęć grupowych jest podany w harmonogramie. Po zakończeniu zajęć prowadzący mogą poświęcić czas na ich omówienie z rodzicem/opiekunem prawnym lub przekazanie wskazówek/zaleceń do pracy indywidualnej rodzica z dzieckiem w domu.
  11. Czas zajęć indywidualnych to 45 minut.
  12. Rodzice/opiekunowie prawni mogą uczestniczyć w zajęciach wraz z dzieckiem.
  13. Rodzice/opiekunowie prawni proszeni są o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci po zakończeniu zajęć. W przypadku spóźnienia zajęcia nie będą przedłużone I będą rozpoczynać się o ustalonej porze.
  14. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci zdrowe.
  15. Dzieci powinny być ubrane w wygodny strój umożliwiający nieskrępowane ruchy, taki który w wyniku zajęć może zostać mocno ubrudzony (zalecane jest posiadanie ubrania zmiennego) oraz posiadać obuwie zmienne. Przed zajęciami należy zdjąć dziecku łańcuszki, zegarki, itp.
  16. Organizator może odwołać zajęcia w każdym momencie w sytuacjach losowych, niezależnych od Organizatora (w tym wynikających ze zdarzeń o charakterze siły wyższej, takich jak np. epidemia choroby zakaźnej, akty władzy państwowej, klęski żywiołowe itp.), informując o tym niezwłocznie rodziców/opiekunów prawnych dzieci zapisanych na nie. Opłacone zajęcia, które nie odbyły się z przyczyn określonych w zdaniu poprzednim, odbędą się w innym terminie ustalonym przez Organizatora.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH TUS
(TRENINGU UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH)

  1. Przed zajęciami Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) wymagane jest spotkanie kwalifikacyjne, czyli spotkanie terapeuty z rodzicem. Podczas niego terapeuta przeprowadza z rodzicem szczegółowy wywiad dotyczący dziecka oraz wyjaśnia, na czym będą polegać zajęcia. Spotkanie to jest wstępną oceną diagnostyczną pozwalającą zakwalifikować dziecko na zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych. Spotkanie kwalifikacyjne jest płatne.
  2. Warunkiem udziału w zajęciach jest zapoznanie się rodzica z Regulaminem potwierdzone podpisem rodzica oraz uiszczenie opłaty za zajęcia zgodnie z informacjami zawartymi na stronie www.progresik.com.
  3. Treningi Umiejętności Społecznych odbywają się w kilkuosobowych grupach, dobranych zgodnie z rozwojem, wiekiem i potrzebami dzieci.
  4. Grupy mają ustalony dzień i godzinę spotkań. Odbywają się raz w tygodniu z wykluczeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
  5. Zakres oddziaływań, intensywność oraz dobór metod stosowanych podczas zajęć TUS dostosowane są do potrzeb i możliwości rozwojowych grupy oraz aktualnej kondycji psychofizycznej uczestników oraz są omawiane z rodzicami.
  6. Zajęcia TUS trwają 45 minut. Po zakończeniu zajęć terapeuci mogą poświęcić czas na ich omówienie z rodzicem lub przekazanie wskazówek/zaleceń do pracy indywidualnej rodzica z dzieckiem w domu. Za opłatą zgodną z informacjami zawartymi na stronie internetowej www.progresik.com możliwe jest również odbycie dodatkowego spotkania lub rozmowa telefoniczna w celu wyjaśnienia wszystkich kwestii dotyczących prowadzonej terapii.
  7. Terapeuta ma prawo poprosić rodzica/opiekuna prawnego o opuszczenie sali lub przeciwnie o towarzyszenie dziecku podczas zajęć, jeśli podnosi to efektywność terapii. Zazwyczaj zajęcia odbywają się bez obecności rodziców/opiekunów prawnych.
  8. Rodzice/opiekunowie prawni proszeni są o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci po zakończeniu zajęć. W przypadku spóźnienia zajęcia nie będą przedłużone I będą rozpoczynać się o ustalonej porze.
  9. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci zdrowe.
  10. Dzieci powinny być ubrane w wygodny strój umożliwiający nieskrępowane ruchy, taki który w wyniku zajęć może zostać mocno ubrudzony (zalecane jest posiadanie ubrania zmiennego) oraz posiadać obuwie zmienne. Przed zajęciami należy zdjąć dziecku łańcuszki, zegarki, itp.
  11. Organizator może odwołać zajęcia w każdym momencie w sytuacjach losowych, niezależnych od Organizatora (w tym wynikających ze zdarzeń o charakterze siły wyższej, takich jak np. epidemia choroby zakaźnej, akty władzy państwowej, klęski żywiołowe itp.), informując o tym niezwłocznie rodziców/opiekunów prawnych dzieci zapisanych na nie. Opłacone zajęcia, które nie odbyły się z przyczyn określonych w zdaniu poprzednim, odbędą się w innym terminie ustalonym przez Organizatora.
  12. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do:
    a) przestrzegania zaleceń terapeuty dotyczących pracy i postępowania z dzieckiem w domu,
    b) informowania o równoległym poddawaniu dziecka innym oddziaływaniom terapeutycznym/leczniczym/rehabilitacyjnym,
    c) udostępniania stosownej dokumentacji w celu dokonania pełnej diagnozy i prowadzenia rzetelnej terapii,
    d) przekazywania na bieżąco wszelkich informacji istotnych z punktu widzenia programowania oddziaływań terapeutycznych (np. dotyczących stanu zdrowia, nasilenia się zachowań autostymulacyjnych, problemów pojawiających się w środowisku rodzinnym/przedszkolnym/szkolnym).

III. WARUNKI ORGANIZACJI PRZYJĘCIA URODZINOWEGO

  1. Opiekę nad uczestnikami przyjęcia urodzinowego sprawuje rodzic/opiekun prawny jubilata. Ponosi on tym samym pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez gości urodzinowych.
  2. Konsumpcja poczęstunku i napojów jest dozwolona wyłącznie w wyznaczonych do tego celu miejscach.
  3. Podczas jednego przyjęcia urodzinowego może świętować maksymalnie dwóch jubilatów.
  4. W ramach przyjęcia urodzinowego sala jest zamknięta na wyłączność jubilata i jego gości.
  5. Organizator zapewnia przeprowadzenie przyjęcia urodzinowego trwającego 3 godziny (180 minut).
  6. Sala jest udostępniona 30 minut przed planowaną godziną przyjęcia urodzinowego. Po urodzinach jubilat wraz z gośćmi jest zobowiązany do opuszczenia sali w przeciągu 20 minut.
  7. Rezerwacja na przyjęcie urodzinowe może zostać dokonana osobiście, przez stronę internetową www.progresik.com, telefonicznie pod numerami telefonów: +48 737 169 451 i +48 789 584 562 lub pod adresem email: kontakt@progresik.com. Podczas rezerwacji należy podać termin oraz godzinę przyjęcia urodzinowego, temat przewodni urodzin, a także planowaną liczbę gości.
  8. Koszt przyjęcia urodzinowego jest zgodny z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej www.progresik.com.
  9. Podczas rezerwacji terminu przyjęcia urodzinowego należy wpłacić zadatek w wysokości podanej na stronie internetowej www.progresik.com.
  10. W przypadku odwołania przyjęcia urodzinowego z przyczyn leżących wyłącznie po stronie rezerwującego zadatek nie jest zwracany. Możliwe jest wyznaczenie nowego terminu przyjęcia urodzinowego w czasie nieprzekraczającym 3 miesięcy od daty podpisania umowy, gdy rezerwujący poinformuje Organizatora o zaistniałej sytuacji minimum 10 dni przed planowaną datą urodzin.
  11. W przypadku odwołania przyjęcia urodzinowego z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Organizatora, rezerwującemu przyjęcie przysługuje roszczenie o zwrot podwójnej kwoty wpłaconego zadatku, chyba, że rezerwujący wyrazi zgodę na odbycie się przyjęcia urodzinowego w nowym terminie, ustalonym w porozumieniu z Organizatorem i takie przyjęcie odbędzie się w tym terminie.
  12. Zadatek zostaje zwrócony rezerwującemu w całości w momencie, gdy przyjęcie urodzinowe nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Organizatora lub rezerwującego, w szczególności wynikających ze zdarzeń o charakterze siły wyższej, takich jak np. epidemia choroby zakaźnej, akty władzy państwowej, klęski żywiołowe itp. Zwrot zadatku następuje również w przypadku, gdy przyjęcie urodzinowe nie może się odbyć z przyczyn leżących po obu stronach, tj. Organizatora i rezerwującego przyjęcie.
  13. Rezerwujący jest zobowiązany do potwierdzenia ostatecznej liczby gości na tydzień przed urodzinami. Przy braku potwierdzenia ostatecznej liczby gości, przyjęcie przygotowane jest zgodnie z liczbą osób podanych przy rezerwacji.
  14. Rezerwujący jest zobowiązany powiadomić na 7 dni przed przyjęciem urodzinowym o dodatkowych atrakcjach, które organizuje we własnym zakresie np. takie jak piniata, malowanie buzi, tatuaże brokatowe, tematyka urodzin, catering dla rodziców.
  15. Organizator zapewnia podczas urodzin opiekuna, który przeprowadza przyjęcie urodzinowe oraz jedną osobę do obsługi i pomocy.
  16. Rezerwujący ma możliwość przyniesienia poczęstunku dla jubilata i zaproszonych gości.
  17. Organizator zapewnia jednorazową zastawę dla jubilata i zaproszonych gości.
  18. Organizator nie zapewnia tortu i poczęstunku.
  19. Rozliczenie za organizację przyjęcia urodzinowego następuje gotówką/kartą, w dniu przyjęcia.
  20. Organizator i rezerwujący przyjęcie urodzinowe nie będą ponosić odpowiedzialności za brak wykonania postanowień zawartych w  Formularzu Zamówienia Przyjęcia Urodzinowego, jeśli niewykonanie zostało  spowodowane zdarzeniem o charakterze siły wyższej, w szczególności takim jak: przerwa w dostawie energii elektrycznej, epidemia choroby zakaźnej. działanie jednostki rządowej, cywilnej bądź wojskowej, zamieszki, strajk, pożar, wybuch, powódź oraz inne klęski żywiołowe.

IV. WARUNKI UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH PÓŁKOLONII

  1. Półkolonie odbywają się w terminach podanych na stronie internetowej www.progresik.com. Zapisów można dokonać przez zakładkę “Harmonogram zajęć” umieszczoną na stronie internetowej www.progresik.com, mailowo, telefonicznie lub w siedzibie Organizatora.
  2. Czas trwania półkolonii podany jest w zakładce “Harmonogram zajęć” na stronie internetowej www.progresik.com.
  3. Tematyka oraz szczegółowe informacje o półkolonii są umieszczone na stronie internetowej www.progresik.com.
  4. Półkolonie są organizowane w przypadku zgłoszenia udziału w nich co najmniej 10 uczestników. Zgłoszeń należy dokonywać najpóźniej w terminie miesiąca przed terminem rozpoczęcia półkolonii. W przypadku dostępności miejsc po upływie tego terminu istnieje możliwość zapisu dziecka na półkolonię, lecz nie później niż przed terminem rozpoczęcia półkolonii. Ostateczna rejestracja uczestnika na półkolonię połączona z obowiązkiem zapłaty zadatku jest możliwa po potwierdzeniu przez Organizatora zgłoszenia się minimalnej liczy uczestników półkolonii. Zadatek należy wpłacić w terminie do 3 dni od potwierdzania rejestracji dziecka na półkolonię, lecz nie później niż przed terminem rozpoczęcia półkolonii. Brak wpłaty jest równoznaczny z wykreśleniem dziecka z listy uczestników półkolonii.
  5. Półkolonie odbywają się w kilkuosobowych, kilkunastoosobowych lub kilkudziesięciuosobowych grupach. Zajęcia, ich intensywność oraz metody pracy są dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych grupy oraz aktualnej kondycji psychofizycznej uczestników.
  6. Organizator odpowiada za bezpieczeństwo dzieci od momentu przyprowadzenia na półkolonię do przejęcia dzieci przez rodziców/opiekunów po zakończeniu półkolonii.
  7. Organizator czuwa nad zdrowiem, życiem i bezpieczeństwem uczestników półkolonii.
  8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy (pieniądze, przedmioty wartościowe) pozostawione przez uczestników w miejscu prowadzenia zajęć oraz za rzeczy, które będą w trakcie zajęć w ich posiadaniu.
  9. Organizator zapewnia autorski plan półkolonii dopasowany do tematyki zajęć oraz indywidualnych predyspozycji uczestników.
  10. Organizator zapewnia materiały plastyczne, materiały edukacyjne, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, napoje, przygotowaną salę zgodnie z tematem zajęć oraz opiekę prowadzących. (minimum 1 opiekun na 15 dzieci).
  11. Rodzice/opiekunowie prawni proszeni są o punktualne przyprowadzanie i odbieranie dzieci po zakończeniu zajęć. W przypadku spóźnienia zajęcia nie będą przedłużone i będą rozpoczynać się o ustalonej porze.
  12. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci zdrowe.
  13. Dzieci powinny być ubrane w wygodny strój umożliwiający nieskrępowane ruchy, taki który w wyniku zajęć może zostać mocno ubrudzony (zalecane jest posiadanie ubrania zmiennego) oraz posiadać obuwie zmienne. Przed zajęciami należy zdjąć dziecku łańcuszki, zegarki, itp.
  14. Organizator może odwołać poszczególne zajęcia prowadzone w ramach półkolonii w sytuacjach losowych, niezależnych od Organizatora, informując o tym niezwłocznie rodziców/opiekunów prawnych dzieci zapisanych na nie. Opłacone zajęcia, które nie odbyły się z przyczyn określonych w zdaniu poprzednim, mogą odbyć się w innym terminie zaproponowanym przez Organizatora.

V. WARUNKI UCZESTNICTWA W KURSACH I SZKOLENIACH DLA RODZICÓW

  1. Uczestnikami Kursu lub Szkolenia organizowanego przez Organizatora (dalej łącznie: “Kurs”) mogą być rodzice lub opiekunowie prawni dzieci, którzy:
    a) Wyrażają chęć podnoszenia swoich kompetencji wychowawczych.
    b) Posiadają podstawowe umiejętności korzystania ze środków komunikacji, w postaci narzędzi online takich jak Skype, Zoom, Messenger lub sali szkoleniowej].
  2. Wymagania dotyczące uczestnictwa (np. minimalna znajomość języka, konieczność wcześniejszego wypełnienia formularza) zostaną określone w ofercie informacyjnej Kursu.
  3. Uczestnictwo w Kursie wymaga wcześniejszej rejestracji oraz opłacenia ewentualnych kosztów uczestnictwa zgodnie z informacjami zamieszczonnymi na stronie internetowej www.progresik.com.
  4. Kurs jest organizowany w przypadku zgłoszenia udziału w nim co najmniej 6 uczestników. Zgłoszeń należy dokonywać najpóźniej w terminie dwóch tygodni przed terminem rozpoczęcia danego Kursu. W przypadku dostępności miejsc po tym terminie istnieje możliwość zapisu na Kurs, lecz nie później niż przed terminem jego rozpoczęcia. Ostateczna rejestracja uczestnika na Kurs połączona z obowiązkiem zapłaty za Kurs jest możliwa po potwierdzeniu przez Organizatora zgłoszenia się minimalnej liczby uczestników Kursu. Opłatę należy uiścić w terminie do 3 dni od potwierdzenia zebrania minimalnej liczby uczestników Kursu, lecz nie później niż przed terminem jego rozpoczęcia. Brak wpłaty jest równoznaczny z wykreśleniem z listy uczestników Kursu.
  5. Uczestnik Kursu zobowiązuje się do wzięcia udziału w całym cyklu spotkań. Jeżeli na 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania przez uczestnika zostanie zgłoszona informacja o braku możliwości uczestnictwa w danym spotkaniu oraz uczestnik wyrazi chęć to jest możliwość nawiązania połączenia online, jednak rozwiązanie to znacząco ograniczy aktywny udział w warsztatach.
  6. Uczestnik zobowiązuje się do aktywnego uczestnictwa w zajęciach oraz do przestrzegania zasad ustalonych przez prowadzących Kurs.
  7. Uczestnik jest zobowiązany do:
    a) punktualnego stawiania się na zajęciach;
    b) zachowania kultury osobistej i wzajemnego szacunku wobec innych uczestników Kursu oraz prowadzących;
    c) przygotowywania się do zajęć poprzez zapoznanie się z przekazywanymi wcześniej materiałami dydaktycznymi.
  8. Uczestnik ponosi pełną odpowiedzialność za swoje materiały oraz sprzęt udostępniane w ramach Kursu.
  9. Zabronione jest nagrywanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie materiałów dydaktycznych bez uprzedniej zgody Organizatora.
  10. Organizator zobowiązuje się do:
    a) Zapewnienia merytorycznie rzetelnych i profesjonalnych prowadzących.
    b) Udostępnienia niezbędnych materiałów dydaktycznych.
    c) Zapewnienia warunków sprzyjających realizacji Kursu.
  11. Organizator ma prawo do:
    a) wprowadzania zmian w programie Kursu po wcześniejszym poinformowaniu uczestników;
    b) wstrzymania lub odwołania Kursu, jeżeli zajdą nieprzewidziane i niezależne od Organizatora okoliczności, informując o tym uczestników w możliwie najkrótszym terminie;
    c) rozwiązania współpracy z uczestnikiem w przypadku rażącego naruszenia postanowień niniejszego Regulaminu.

VI. PŁATNOŚCI ZA ZAJĘCIA

  1. Płatność za zajęcia dokonywana jest gotówką, kartą, blikiem, przelewem w placówce Organizatora, bądź przelewem w momencie zapisu na zajęcia przez stronę internetową Organizatora zamieszczoną pod adresem: www.progresik.com lub w terminach określonych w zawartej z Organizatorem umowie.
  2. Opłaty za poszczególne typy zajęć:
    a) zamknięte – Organizator podpisuje z rodzicem/ opiekunem prawnym umowę na określony czas. Opłata za ten typ zajęć jest pobierana comiesięcznie z góry do 10. dnia miesiąca i jest stała bez względu na ilość zajęć odbywających się w trakcie danego miesiąca zgodnie z  informacjami zawartymi na stronie internetowej www.progresik.com. Jeżeli uczestnik dochodzi w trakcie trwania cyklu zajęć to opłata ustalana jest proporcjonalnie do ilości zajęć, w których dany uczestnik bierze udział.
    b) otwarte – zajęcia, z których można korzystać jednorazowo i dołączyć w każdym momencie. Nie obowiązuje tutaj umowa. Opłaty za zajęcia są wnoszone z góry najpóźniej na 24 godziny przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku dostępności wolnych miejsc w okresie krótszym niż 24 godziny istnieje możliwość rezerwacji i dokonania płatności bezpośrednio po rezerwacji. Jeśli opłata nie zostanie uiszczona we wskazanym terminie Organizator ma prawo odwołać rezerwację bez informowania dokonanującego rezerwacji rodzica/opiekuna prawnego. Jeśli zajęcia prowadzone są cotygodniowo istnieje możliwość wykupienia miesięcznego karnetu.
    c) indywidualne - Organizator podpisuje z rodzicem/opiekunem prawnym umowę na określony czas. Opłata za pierwsze zajęcia indywidualne powinna być uiszczona co najmniej na 24 godziny przed rozpoczęciem zajęć. Opłata za zajęcia indywidualne musi zostać zaksięgowana przed ich rozpoczęciem.
  3. Płatności za zajęcia następują zgodnie z aktualnymi informacjami zawartymi na stronie internetowej www.progresik.com.
  4. W przypadku zaległości w opłatach za co najmniej jeden miesiąc zajęć, uczestnik zajęć (dziecko) zostaje automatycznie zawieszony w prawie do uczestnictwa w zajęciach, do czasu uregulowania zaległości przez jego rodzica/opiekuna prawnego.
  5. Miesięczna opłata za zajęcia jest stała i niezależna od liczby zajęć przypadających w danym miesiącu, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Wyjątkiem jest sytuacja, w której uczestnik dołącza do zajęć w trakcie trwania cyklu, w takiej sytuacji opłata ustalana jest proporcjonalnie do ilości zajęć.
  6. Opłata za zajęcia zamknięte naliczana jest bez względu na absencję uczestnika zajęć (dziecka) w ciągu danego miesiąca.
  7. Obecność uczestników sprawdzana jest podczas każdych zajęć.
  8. Powtarzająca się nieobecność dziecka na zajęciach, uniemożliwiająca realizację planu terapeutycznego oraz nieprzestrzeganie zasad określonych w Regulaminie, może być powodem rezygnacji prowadzącego/terapeuty z prowadzenia zajęć z danym dzieckiem.
  9. Na życzenie rodzica/opiekuna prawnego Organizator wystawi rachunek za zajęcia i przekaże go rodzicowi/opiekunowi prawnemu do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym odbyły się dane zajęcia.
  10. Na prośbę rodziców wystawiane są zaświadczenia, opinie, itp. Takie dokumenty są dodatkowo płatne, a ich koszt ustalany jest indywidualnie w zależności od stopnia szczegółowości dokumentu.
  11. Zajęcia otwarte i indywidualne są opłacane przelewem na rachunek bankowy Organizatora, w momencie dokonywania rezerwacji.
  12. W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach zamkniętych (gdzie rodzic/opiekun prawny podpisuje umowę) i otwartych (gdzie rodzic wykupił miesięczny karnet) można ją odrobić poprzez skorzystanie z Bawialni. Płatność za karnet (jego część) w takiej sytuacji nie jest zwracana.
  13. Nieobecność na zajęciach otwartych i indywidualnych należy zgłosić na co najmniej 24 godziny przed zajęciami, w przeciwnym wypadku uiszczona płatność za zajęcia nie będzie zwracana, za wyjątkiem przypadków gdy nieobecność na zajęciach wynika z przyczyn niezależnych od rodzica/opiekuna prawnego, w szczególności ze zdarzeń o charakterze siły wyższej, takich jak np. epidemia choroby zakaźnej, akty władzy państwowej, klęski żywiołowe itp. Zwrot płatności za zajęcia będzie następować gotówką, blikiem lub przelewem, po zgłoszeniu odpowiedniej dyspozycji przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka oraz podaniu danych umożliwiających dokonanie płatności, na następujący adres mailowy: kontakt@progresik.com. W takim wypadku zwrot płatności nastąpi do 30 dni od otrzymania przez Organizatora wiadomości mailowej, o której mowa w zdaniu poprzednim.
  14. Podczas rezerwacji terminu przyjęcia urodzinowego wymagana jest wpłata zadatku w przeciągu 3 dni od momentu rezerwacji terminu przyjęcia. Rozliczenie pozostałej kwoty za organizację przyjęcia urodzinowego następuje gotówką/kartą/blikiem, w dniu przyjęcia.
  15. Po potwierdzeniu przez Organizatora zgłoszenia minimalnej liczby uczestników półkolonii (w sposób opisany w rozdziale IV. ust. 4 niniejszego Regulaminu), możliwe jest dokonanie ostatecznej rejestracji uczestnika na półkolonię. Podczas zapisu na półkolonię wymagana jest wpłata zadatku do 3 dni od potwierdzenia przez Organizatora rejestracji. Pozostałą część należności za półkolonię należy wpłacić najpóźniej na dwa tygodnie przed terminem jej rozpoczęcia. Brak uiszczenia opłaty w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, jest równoznaczny z rezygnacją z półkolonii i wykreśleniem dziecka z listy uczestników. W przypadku rezygnacji rodzica/uczestnika prawnego danego uczestnika z półkolonii:
    a) najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem półkolonii i uiszczenia Organizatorowi należności za całość półkolonii, wpłacona kwota zostanie zwrócona w wysokości pomniejszonej o kwotę zapłaconego zadatku,
    b) w okresie dwóch tygodni przed terminem rozpoczęcia półkolonii Organizator zwróci rezygnującemu z udziału w półkolonii rodzicowi/opiekunowi prawnemu połowę uiszczonej należności za udział w półkolonii, pomniejszoną o kwotę zapłaconego zadatku.
    c) w przypadku rezygnacji na 72 godziny przed rozpoczęciem półkolonii oraz w trakcie trwania półkolonii rezygnującemu z udziału w półkolonii rodzicowi/opiekunowi prawnemu nie przysługuje zwrot wpłaconej należności za udział w półkolonii (w tym wpłaconego zadatku).
    Z zastrzeżeniem treści zdania następnego.
    W przypadku gdy rezygnujący z udziału dziecka w półkolonii rodzic/opiekun prawny znajdzie na miejsce swojego dziecka innego uczestnika półkolonii, Organizator dokona zwrotu takiemu rodzicowi/opiekunowi prawnemu całości uiszczonej przez niego opłaty za półkolonię, łącznie z wpłaconym zadatkiem.
  16. Po potwierdzeniu przez Organizatora zgłoszenia minimalnej liczby uczestników Kursu (w sposób opisany w rozdziale V. ust. 4 niniejszego Regulaminu), dokonana zostaje ostateczna rejestracja uczestnika Kursu połączona z obowiązkiem zapłaty za całość Kursu. Opłatę za Kurs należy wpłacić w terminie do 3 dni od potwierdzenia rejestracji, lecz nie później niż przed terminem rozpoczęcia Kursu. Brak wpłaty jest równoznaczny z wykreśleniem z listy uczestników Kursu. Po dokonaniu ostatecznej rejestracji istnieje możliwość płatności ratalnej po wcześniejszym podpisaniu umowy w siedzibie Organizatora. Zwrot opłaty za Kurs odbywa się na następujących zasadach:
    a) Zgłoszenie rezygnacji uczestnika (pisemnie lub poprzez wiadomość e-mail) na więcej niż 14 dni przed terminem rozpoczęcia Kursu – przysługuje uczestnikowi pełen zwrot dokonanej przez niego wpłaty.
    b) Zgłoszenie rezygnacji uczestnika (pisemnie lub poprzez wiadomość e-mail) na mniej niż 14 dni przed terminem rozpoczęcia Kursu lub w trakcie trwania Kursu – uczestnikowi nie przysługuje zwrot dokonanej przez niego wpłaty.
    c) W przypadku odwołania Kursu z winy Organizatora, uczestnikowi przysługuje prawo do zwrotu pełnej kwoty wpłaconej na poczet opłaty za Kurs.
    d) W przypadku rezygnacji przez uczestnika z Kursu w przypadku gdy należność za Kurs została mu rozłożona na raty, uczestnik jest zobowiązany do dokonania pełnej płatności za Kurs, jeśli zgłoszenie rezygnacji uczestnika wpłyneło do Organizatora (pisemnie lub poprzez wiadomość e-mail), na krócej niż 14 dni przez rozpoczęciem Kursu.
    e) W sytuacji wystąpienia nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń, które obiektywnie uniemożliwią uczestnikowi udział w Kursie, jest on zobligowany do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Organizatora. Jeżeli będzie to miało miejsce na więcej niż 10 dni przed terminem rozpoczęcia Kursu, Organizator wychodząc naprzeciw uczestnikowi może zaproponować mu udział w Kursie w innym terminie.
    W sytuacji gdy uczestnik zdecyduje się na nowy termin Kursu, a jego cena (Kursu) ulegnie zmianie, uczestnik zobligowany jest do wpłaty różnicy ceny.
    f) W przypadku określonym w lit. e decyzja o zaproponowaniu uczestnikowi udziału w Kursie w innym terminie należy każdorazowo do Organizatora.
    g) Jeśli Uczestnik zrezygnuje z uczestnictwa w Kursie w trakcie jego trwania, niezależnie od sposobu finansowania udziału w Kursie (koszt własny, pracodawcy lub inne), uczestnikowi nie zostanie wydane zaświadczenie / certyfikat ukończenia Kursu.
  17. W przypadku odwołania półkolonii z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Organizatora, rodzicowi/opiekunowi prawnemu uczestnika (półkolonia) przysługuje roszczenie o zwrot podwójnej kwoty wpłaconego zadatku, chyba, że rodzic/opiekun prawny wyrazi zgodę na odbycie się półkolonii w nowym terminie, ustalonym w porozumieniu z Organizatorem i taka półkolonia odbędzie się w tym terminie.
  18. W przypadku odwołania Kursu z przyczyn leżących wyłącznie po stronie Organizatora uczestnikowi Kursu przysługuje zwrot wpłaconej przez niego kwoty.
  19. Zadatek (w przypadku półkolonii) / opłata za Kurs zostaje zwrócona rodzicowi/opiekunowi prawnemu uczestnika (półkolonia) lub uczestnikowi (Kurs) w całości w momencie, gdy półkolonia lub Kurs nie może się odbyć z przyczyn niezależnych od Organizatora, w szczególności wynikających ze zdarzeń o charakterze siły wyższej, takich jak np. epidemia choroby zakaźnej, akty władzy państwowej, klęski żywiołowe itp. Zwrot zadatku / opłaty za Kurs następuje również w przypadku, gdy półkolonia lub Kurs nie może się odbyć z przyczyn leżących po obu stronach, tj. Organizatora i rodzica/opiekuna prawnego uczestnika (półkolonia) lub uczestnika (Kurs).

VII. BEZPIECZEŃSTWO

  1. Każdy uczestnik zajęć oraz jego rodzic/opiekun prawny na pierwszych zajęciach zostaje poinformowany o organizacji zajęć oraz o prawach i obowiązkach określonych w niniejszym Regulaminie.
  2. Zajęcia odbywają się wyłącznie w obecności prowadzącego/terapeuty. Podczas zajęć uczestnik znajduje się pod opieką prowadzącego/terapeuty.
  3. Rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany do odebrania uczestnika zajęć bezpośrednio po zajęciach.
  4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uczestników zajęć przed zajęciami i po ich zakończeniu.
  5. Uczestnik zajęć zobowiązuje się dostosować do poleceń i wytycznych prowadzącego/terapeuty.
  6. Uczestnikom zajęć nie wolno opuszczać pomieszczenia, w którym odbywają się zajęcia bez wiedzy i zgody prowadzącego/terapeuty.
  7. Uczestników zajęć obowiązuje zakaz wynoszenia bez zgody prowadzącego/terapeuty wyposażenia pracowni lub sali poza te pomieszczenia.
  8. Odpowiedzialność za zniszczenia wynikające z niewłaściwego użytkowania wyposażenia sali, w której odbywają się zajęcia oraz innych pomieszczeń Organizatora, ponosi osoba nieprzestrzegająca zasad ich użytkowania – w przypadku osób małoletnich są to ich rodzice/prawni opiekunowie.
  9. Za ustalenie osoby odpowiedzialnej za powstałą szkodę odpowiada prowadzący zajęcia/ terapeuta.
  10. Organizator nie jest zobowiązany do pilnowania i przechowywania rzeczy pozostawionych na korytarzach, w salach, w szatni i nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy uczestników zajęć oraz ich rodziców/opiekunów prawnych pozostawione w tych pomieszczeniach.
  11. Uczestnicy zajęć zobowiązani są do przestrzegania norm społecznych wobec innych osób, a także przepisów przeciwpożarowych, porządkowych i bezpieczeństwa.
  12. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia uczestnicy zajęć obowiązani są do stosowania się do poleceń prowadzącego/terapeuty lub innego przedstawiciela Organizatora.
X